IHE / IHE News / Archived news / Konkurs Inżynierski EBEC (European BEST Engineering Competition)

Konkurs Inżynierski EBEC (European BEST Engineering Competition)

Konkurs Inżynierski EBEC (European BEST Engineering Competition)

Kolonizacja Marsa? Konstrukcja mająca pokonać jak najdłuższą trasę? Zmniejszenie zanieczyszczeń w miasteczku? A może maszyna do sprzątania warsztatu? Z tymi zadaniami zmierzyli się uczestnicy poprzedniej edycji EBEC-a!

Jak przełożyć myśl techniczną i obliczenia inżynierskie na praktykę? Potrzebne w tym zakresie umiejętności i doświadczenie można zdobyć, biorąc udział w Konkursie Inżynierskim EBEC Warsaw. To zmagania dla czteroosobowych drużyn studenckich, które mogą wybrać jedną z dwóch kategorii: CASE STUDY (drużyna ma na celu rozwiązanie problemu technicznego lub biznesowego z wykorzystaniem dostarczonych danych) lub TEAM DESIGN (zadanie polega na zaprojektowaniu maszyny spełniające konkretne funkcje przy pomocy danych materiałów i narzędzi).

 

 Aby wziąć udział w konkursie należy zarejestrować się poprzez formularz zgłoszeniowy(http://ebec.pl/pl/aplikuj/). Zapisy trwają do 6 kwietnia. Kilka dni później przeprowadzony zostanie Test Eliminacyjny. Na 28 kwietnia 2021 roku zaplanowano rundy lokalne (w sześciu miastach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Krakowie, Gdańsku i Gliwicach), od 28 do 30 maja we Wrocławiu odbędzie się ogólnopolski finał. Jego laureaci będą reprezentować nasz kraj podczas europejskiego finału organizowanego w Madrycie pod koniec lipca. Konkurs Inżynierski EBEC jest skierowany do studentów uczelni technicznych.

 

W tym roku w Polsce odbywa się 15 edycja konkursu. Organizowana jest dzięki współpracy sześciu lokalnych grup Stowarzyszenia Studenckiego BEST, które działają na wiodących polskich uczelniach technicznych: Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Politechnice Gdańskiej, Politechnice Łódzkiej, Politechnice Śląskiej, Politechnice Warszawskiej oraz Politechnice Wrocławskiej.

 

Więcej informacji o konkursie na Facebooku i stronie internetowej:

http://ebec.pl/pl/home/