IHE / IHE News / Niezwykła misja balonowa naszych studentów

Niezwykła misja balonowa naszych studentów

Niezwykła misja balonowa naszych studentów

Drużyna ze Studenckiego Koła Astronautycznego, zakwalifikowała się do międzynarodowego konkursu BEXUS i będzie reprezentowała naszą uczelnię podczas kampanii w szwedzkim Esrange Space Center. Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie i przygotowanie urządzeń badawczych, które po przejściu licznych testów zostaną wyniesione przez balon w trakcie lotu stratosferycznego.

Więcej na stronie PW https://www.pw.edu.pl/Aktualnosci/Niezwykla-misja-balonowa-studentow-PW i Programu BEXUS https://rexusbexus.net/bexus/

BEXUS (Balloon-borne Experiments for University Students) to program Niemieckiej Agencji Kosmicznej i Szwedzkiej Narodowej Rady Kosmicznej współpracujących z Europejską Agencja Kosmiczną (ESA), który umożliwia studentom przeprowadzenie misji naukowych z wykorzystaniem balonów wysokościowych.

Zespół TOTORO tworzą: Karol Bresler, Maurycy Ciarka, Gabriela Jas, Kacper Kidała, Pavlo Kozin, Tomasz Miś, Gabriela Mystkowska, Aliaksanda Shmyk, Katarzyna Wiater, Ryszard Zawiła, Bartosz Źrebiec. Opiekun: Prof. Jan Kindracki.

Projekt Wstępnego rozwoju projektu eksperymentu stratosferycznego do programu lotów balonowych BEXUS otrzymał dofinansowanie w konkursie Ministerstwa Edukacji i Nauki „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”.

Niezwykla-misja-balonowa-studentow-PW_article_pagewidth