IHE / About / Students scientific associations

Students Research Groups

At the Faculty there are the following Students Research Groups:

Studenckie Koło Naukowe Robotyki Podwodnej

Koło Naukowe Systemów Sterowania

Koło Silników Wysokosprawnych "Stirling"

Koło Naukowe Druku 3D

At Warsaw University of Technology, there are over 100 student research groups. Research projects conducted by students allow to combine knowledge gained in the course of study with practical skills, they familiarize students with the process of designing, building and promoting a new product. These projects often have a pioneering character and attract outside investors. https://www.pw.edu.pl/pw/Studenci/Kola-Naukowe

Koło Naukowe Energetyków

Koło Naukowe Energetyków Politechniki Warszawskiej jest jedną z najstarszych i najprężniej działających organizacji przy Politechnice Warszawskiej. Istnieje nieprzerwanie od 1966 roku zrzeszając najambitniejszych i najzdolniejszych studentów, którzy pragną rozwijać i pogłębiać swoją wiedzę oraz zainteresowania z zakresu szeroko rozumianej energetyki i techniki cieplnej.

Opiekun KNE PW - dr inż. Kamil Futyma

Dołącz do nas

Interesujesz się energetyką w Polsce i na świecie? Masz pomysł na ciekawy, innowacyjny projekt? Chcesz się rozwijać naukowo? Jeżeli tak, dołącz do nas!

W KNE będziesz miał okazję wziąć udział w konferencjach naukowych organizowanych przez uczelnie oraz firmy zewnętrzne. Jeśli chcesz działać w projekcie naukowym lub zbudować własny prototyp urządzenia, bardzo chętnie Ci pomożemy. Członkostwo w kole stwarza możliwość zdobywania praktycznej wiedzy o energetyce, która może okazać się niezbędna w przyszłości.

Aby zostać kandydatem na członka, napisz krótko o swoich zainteresowaniach, umiejętnościach oraz czym chciałbyś się zajmować w kole. Informacje te wyślij e-mailem na adres podany w dziale Kontakt.

Odwiedź naszą stronę https://www.kne.pw.edu.pl/

Studenckie Koło Naukowe Energetyki Niekonwencjonalnej

Studenckie Koło Naukowe Energetyki Niekonwencjonalnej liczy obecnie ponad 70 osób.
Jesteśmy młodymi ludźmi, którzy postanowili swój czas poświęcić na rozwijanie swoich umiejętności, realizowanie innowacyjnych i często nietuzinkowych projektów. Mamy świadomość, że obecnie energetyka wchodzi w fazę wielkich zmian. Dlatego jako przyszli eksperci w tej dziedzinie chcemy już teraz zdobywać niezbędną wiedzę i doświadczenie.

Opiekun SKNEN PW - prof. dr hab. inż. Roman Domański
Chcesz wiedzieć o nas więcej: otwórz SKNEN oraz wejdź na naszego facebooka    Facebook

Koło Naukowe Chłodników

Koło Naukowe Chłodników jest organizacją zrzeszającą studentów wydziału MEiL, którzy kształcą się na kierunku Chłodnictwo i Klimatyzacja. Głównym celem działalności Koła jest rozwój zainteresowań naukowych jego członków. Mottem naszego koła jest hasło "Chłodnictwo to nie tylko lodówki", więc staramy się poszerzać naszą wiedzę na temat zastosowań obiegów chłodniczych, także pod kątem przyszłej praktyki zawodowej. Wszystkie podejmowane przez nas działania mają na celu poznanie jak najszerszego zastosowania urządzeń i instalacji chłodniczych.

opiekun KNCH PW - dr inż. ANDRZEJ GRZEBIELEC

Odwiedź naszą stronę Koło Naukowe Chłodników i dołącz do nas

Studenckie Koło Astronautyczne

Studenckie Koło Astronautyczne działa w Politechnice Warszawskiej, przy Instytucie Techniki Cieplnej Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa. Powstało w 1996 roku z inicjatywy prof. Piotra Wolańskiego oraz studentów tego wydziału

Jesteśmy grupą zrzeszającą ludzi zainteresowanych szeroko pojętą tematyką astronautyczną i astronomiczną.

Opiekun SKA - Prof. dr hab. inż. Piotr Wolański

Chcesz dołączyć? Napisz e-mail na adres koła:  ska@itc.pw.edu.pl Ktoś na pewno odpowie i poinstruuje, co robić dalej.

Odwiedź naszą stronę http://ska.pw.edu.pl

Koło Naukowe Napędów MelProp

Koło Naukowe Napędów MELprop należy do grona najmłodszych organizacji studenckich wpisanych w rejestr działalności Kół Politechniki Warszawskiej. Swoją działalność rozpoczęło 30 listopada 2009 roku w ramach Zakładu Silników Lotniczych Instytutu Techniki Cieplnej wydziału MEiL.

Koło naukowe MELprop współpracuje również ze Studenickim Kołem Aerodynamiki Pojazdów. W ramach współpracy członkowie koła zajmują się projektem zespołu napędowego rekordowego pojazdu „Kropelka”.

opiekę merytoryczną nad kołem pełni prof. nzw. dr hab. inż. Marian Gieras.

Odwiedź naszą stronę http://melprop.meil.pw.edu.pl