IHE / IHE News

• Centrum Badań i Rozwoju GOZ – wyznacza kierunki dla bezodpadowej energetyki
  • Oferta prac magisterskich
  • Wybory do komitetów naukowych Polskiej Akademii Nauk
  • Polskie Elektrownie Jądrowe i Politechnika Warszawska podpisały umowę o współpracy przy kształceniu kadr dla sektora jądrowego
  • International Young Scientists Conference on Materials Science and Surface Engineering
  • Zmarł Profesor Piotr Wolański
  • Rekrutacja na studia podyplomowe
  • MOLCAR project seminar - June 13th
  • XI Międzynarodowa Szkoła Energetyki Jądrowej
  • Seminarium CSZ z cyklu Horyzonty Dyscyplin Nauki
  • Konkurs na granty w dyscyplinie IŚGiE – marzec 2023
  • Międzynarodowy kurs letni poświęcony funkcjonowaniu sztucznej inteligencji
  • Ogólnopolski konkurs na najlepszą pracę magisterską
  • Nagroda NERNST 2023
  • Nagroda dla profesor Doroty Chwieduk
  • Nagroda im. W. Nernsta edycja 2022
  • MOLCAR workshops 19-Jul-2022
  • Stypendium im. Franciszka Pchełki
  • CTH2 is seeking highly skilled and motivated candidates
  • Niezwykła misja balonowa naszych studentów
  • Badacze z PW wśród najczęściej cytowanych naukowców na świecie
  • Westinghouse Internship Program
  • Nagrody dla profesora Michała Podowskiego
  • prof. Piotr Wolanski - Fellow of The Combustion Institute
  • Nagroda za wybitne osiągnięcia naukowe dla prof. Konrada Świrskiego
  • Błękitne Skrzydła dla profesora Piotra Wolańskiego
  • W dniu 7 kwietnia 2021 roku zmarł prof. dr inż. Wiesław Gogół
  • IBS - Instytut Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej
  • Studia Podyplomowe
  • Job offers
  • IHE Seminars
  • Archived news
  • Ranking Szkół Wyższych „Perspektywy 2014”
  • ENERGETYKA - Ranking Kierunków Studiów Perspektywy 2016
  • Energetyka - Ranking Studiów Inżynierskich Perspektywy 2017
  • Energetyka - Ranking Studiów Inżynierskich Perspektywy 2018
  • Energetyka - Ranking Studiów Inżynierskich Perspektywy 2019
  • Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2021
  • Energetyka - Ranking Studiów Technicznych Perspektywy 2022
  • IHE News

Konkurs na granty w dyscyplinie IŚGiE – marzec 2024

Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Środowiska, Górnictwo i Energetyka PW podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia Regulaminu przyznawania i rozliczania grantów wewnętrznych w roku 2024 wspierających prowadzenie działalności naukowej przez pracowników i doktorantów Politechniki Warszawskiej w dyscyplinie Inżynieria Środowiska, Górnictwo i Energetyka.

Zapraszamy do zapoznania się z przyjętymi dokumentami:

Seminarium instytutowe 5 marca

Serdecznie zapraszamy na seminarium ITC, które odbędzie się w dniu 5 marca (wtorek) o godzinie 10:15 w sali T105 (tryb stacjonarny).

Referat wygłosi mgr. inż. Grzegorz Nehring. Temat wystąpienia: „Badania wpływu szybkości chłodzenia i domieszkowania popiołów lotnych z energetyki zawodowej na właściwości fizyczne witryfikatów celem polepszenia ich parametrów użytkowych”.

Seminarium instytutowe 27 lutego

Serdecznie zapraszamy na seminarium ITC, które odbędzie się w dniu 27 lutego (wtorek) o godzinie 10:15 w sali T105 (tryb stacjonarny).

Referat wygłosi prof. dr hab. Inż. Jarosław Milewski. Temat wystąpienia: "Nowatorska technologia odzysku ciepła z silników tłokowych oparta na obiegu dwutlenku węgla o parametrach nadkrytycznych".

Seminarium instytutowe 6 lutego

Serdecznie zapraszamy na seminarium ITC, które odbędzie się 6 lutego o 10:15 w trybie stacjonarnym, w sali 105 ITC.

Prelekcję wygłosi dr hab. inż. Jan Kindracki, prof. PW. Temat wystąpienia: „Badania w zakresie technologii rakietowych jako przykład współpracy interdyscyplinarnej w ramach uczelni i nie tylko”.

Planowany czas trwania wystąpienia to 45 – 60 minut, następnie będzie czas na pytania i dyskusję. Proszę więc zarezerwować więcej czasu niż zwykle.

Centrum Badań i Rozwoju GOZ – wyznacza kierunki dla bezodpadowej energetyki

Grupa PGE cały czas stawia sobie nowe wyzwania związane z rozwojem i wdrażaniem nowoczesnych technologii przetwarzania ubocznych materiałów z energetyki konwencjonalnej. PGE angażuje się również w poszukiwanie technologii do odzysku surowców z instalacji OZE, które mają znaczący potencjał do wykorzystania, zgodnie z zasadami gospodarki cyrkularnej. Efektywna realizacja takich zadań wymaga specjalistycznych kompetencji i dedykowanej działalności badawczo-rozwojowej w tym obszarze. Dlatego w listopadzie 2021 powołano Centrum Badań i Rozwoju Gospodarki Obiegu Zamkniętego, które funkcjonuje w ramach PGE Ekoserwis. W grudniu 2022 roku Centrum zainaugurowało działalność w nowo utworzonym ośrodku laboratoryjno-biurowym w Bełchatowie.

Wybory do komitetów naukowych Polskiej Akademii Nauk

Rozpoczął się proces  wyborczy  do  komitetów naukowych  Polskiej  Akademii  Nauk.

Wybory  odbywają  się  przy  pomocy elektronicznego  systemu  wyborczego  Polskiej  Akademii  Nauk.
    Zgodnie  z  harmonogramem  rejestracja  osób  uprawnionych  do  głosowania zakończy się 6 października b.r. Dokonanie rejestracji wymaga zalogowania się w systemie na stronie https://esw.pan.pl/Account/Login i postępowania zgodnie z instrukcją zamieszczoną na stronie https://pan.pl/regulamin-2/.

Wymiana doświadczeń, opracowanie wspólnych programów stypendialnych i staże dla najlepszych studentów to główne obszary przyszłej współpracy Polskich Elektrowni Jądrowych (PEJ) i Politechniki Warszawskiej (PW). Umowę o współpracy między PEJ i PW podpisano 7 sierpnia 2023 r. w Gmachu Głównym warszawskiej uczelni.

Zmarł Profesor Piotr Wolański

31 sierpnia 2023r. zmarł przeżywszy 81 lat Ś.P. Profesor Piotr Wolański (ur. 16 sierpnia 1942 w Milówce). Strona domowa Profesora Piotra Wolańskiego: https://piotrwolanski.pl/

Uroczystość pożegnania Pana Profesora miała miejsce 4.09.2023r. o godz. 12.00  w Domu Pogrzebowym na Powązkach Wojskowych